Cyklicznie co roku w połowie listopada obchodzone jest święto GIS-u. W celu podtrzymania tradycji geodezyjnych uczniowie III klasy technikum geodezyjnego wraz z opiekunem mgr inż. Radosławem Wiśniewskim w ramach „świętowania” udali się do zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Na miejscu przedstawiciele naszej szkoły mogli uczestniczyć w wykładach dotyczących systemów informacji przestrzennych.  Należy zaznaczyć, że poziom przedstawianych prezentacji był wysoki, co skutkowało dużym zainteresowaniem. Warto również dodać, że uczeń  III klasy Dawid Wiśniewski  (pierwszy od lewej) uplasował się tuż za czołówką (miejsce 14 na 85) w internetowym  konkursie „Kreatorzy przestrzeni” organizowanym z okazji światowego dnia GIS-u.

                                                                                                                                                    Radosław Wiśniewski