Studniówka i  egzamin maturalny to najważniejsze wydarzenia w życiu uczniów klas kończących szkołę.  Wspomnienia tego dorosłego balu na zawsze zostają w pamięci. Dlatego też uczniowie klasy maturalnej technikum geodezyjnego oraz technikum pojazdów samochodowych  Zespołu Szkół NR 4 w Nadrożu przyłożyli to tego wydarzenia  duża uwagę i nadali uroczystości szczególną oprawę. Sala gimnastyczna została ozdobiona  balonami, rozpoczęły się próby poloneza i strojenie stolików. Przedstawiciele klas maturalnych Daria Krzemińska i Mateusz Skierkowski  przywitali przybyłych gości:  Starostę Powiatu Rypińskiego Jarosława Sochackiego, a także Dyrektora Zespołu Szkół NR 4 Annę Banasiak z małżonkiem. Prowadzący przywitali również grono pedagogiczne, wychowawców klas oraz rodziców, dziękując za zdobytą wiedzę i umiejętności, trud wychowania i pomoc w zorganizowaniu balu. Oficjalnie bal studniówkowy otworzyła Dyrektor Zespołu, która po przemówieniu wygłosiła tradycyjną formułę : Poloneza czas zacząć. Rozpoczął się bal – do tańca zostali porwani uczniowie i nauczyciele. Oprawę muzyczną zapewnił DJ. W czasie trwania zabawy młodzież przygotowała specjalne podziękowania swoim wychowawcom. Przed północą goście zostali poczęstowani tortem. Zabawa trwała do rana.