Uczniowie Zespołu Szkół NR 4 w Nadrożu aktywnie włączają się w akcje charytatywne. Pomaganie „mają we krwi” , czego przykładem jest liczny udział uczniów w akcji honorowego oddawania krwi. Opiekun szkolnego koła PCK Justyna Bechcińska relacjonuje: „Zostały zorganizowane dwie akcje honorowego oddawania krwi, w których wzięło udział 51 osób, co dało łącznie ponad 20 litrów krwi pełnej. Mimo ogromnego postępu w medycynie, jak dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa. Ponadto uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie literackim dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „60-lecie HDK- Być Krwiodawcą”- Filip Rumianowski uczeń IV klasy technikum geodezyjnego przygotował plakat, który dał mu I miejsce”.

Uczniowie sami też inicjują akcje. W grudniu zakończyła się zbiórka suchej karmy i puszek dla psów i kotów. Produkty, ręczniki i koce zostały przekazane do brodnickiego schroniska dla zwierząt „Reksio” Koordynatorami przedsięwzięcia byli uczniowie Angelika Łęgowska z kl. II technikum architektury krajobrazu i Filip Rumianowski z technikum geodezyjnego. .

Społeczność szkolna włączyła się w zbiórkę nakrętek dla niepełnosprawnego chłopca.  Plastik jest magazynowany, a następnie przewożony do firmy recyklingowej. Tam, za każdy kilogram, przedsiębiorstwo wpłaca odpowiednią kwotę na rzecz fundacji. Z zebranych środków organizacja kupuje nowy sprzęt swoim podopiecznym. Uczniowie ZS NR 4 w Nadrożu zebrali pięć worków nakrętek .