W dniu 31.01.2019 roku uczniowie Zespołu Szkół NR 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu odbyli wyjazd do Bydgoszczy na Dni Otwarte  (UTP Bydgoszcz.) Uczniowie wzięli udział w wykładzie ,,Łatwiej, lepiej, skuteczniej-jak zdać maturę z matematyki”, prowadzonym przez Dariusza Kulmę, nauczyciela roku 2008. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji, po czym udali się na zajęcia laboratoryjne przygotowane przez uczelnianych prowadzących. Grupa Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Geodezyjnego pod opieką Moniki Krajnik i Janusza Kornowskiego brała udział w zajęciach: ,,Kształtowanie architektoniczne dachów zielonych”, ,,Badanie szczelności budynków”, ,,Termowizja-zrób to sam”. Natomiast grupa Technikum Pojazdów Samochodowych pod przewodnictwem Łukasza Palińskiego brała udział w zajęciach: ,,Nie wiesz ile?- zmierz”, ,,Nowoczesne technologie wytwarzania w praktyce( Drukowanie 3D, Skanowanie 3D, Rapid Prototyping, Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych). Uczniowie mieli szansę przeprowadzić badania laboratoryjne, tak, jak to robią studenci wybranych studiów technicznych  pod nadzorem prowadzących owe zajęcia. Dzięki uprzejmości pracowników uczniowie mogli zobaczyć jeszcze laboratoria Wydziału Mechanicznego, w których znajdowały się symulatory: zderzenia czołowego, dachowania, poduszki powietrznej i żyroskop. Konstrukcje  zrobiły na nich bardzo duże wrażenie.  Po zakończonych zajęciach uczniowie wraz z opiekunami  powrócili do Nadroża.

                                                                                                                                              Łukasz Paliński