Dzięki  projektowi unijnemu uczniowie Zespołu Szkół Nr 4 w Nadrożu mogą rozwijać swoje umiejętności zawodowe, wykorzystując otrzymane komputery. Przyszli technicy chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych w oparciu o nowy sprzęt. Dzięki oprogramowaniu, które posiada szkoła, mogą rozwijać swoje umiejętności i poznawać nowe technologie, co zwiększa ich atrakcyjność na rynku pracy. Uczniowie technikum architektury krajobrazu tworzą projekty ogrodów, wykorzystując program Gardenphilia, wyposażony w bogatą bazę roślin, podłoży i elementów dekoracyjnych ogrodów. Ponadto program umożliwia łatwe i jednoczesne wykonywanie projektów 2D, wizualizacji 3D, automatyczne tworzenie projektów technicznych i kosztorysów oraz posiada unikatową na rynku możliwość prezentacji zmian sezonowych zieleni o dowolnej porze roku, dzięki czemu uczniowie mogą lepiej poznać środowisko profesjonalne.

Natomiast uczniowie technikum pojazdów samochodowych oraz technikum geodezyjnego doskonalą swój warsztat pracy w programie AutoCAD. Wykonują profesjonalne projekty i dokumentację. Poznają możliwości zawodów. Używają wyspecjalizowanych funkcji projektowania oraz standardowych komponentów i symboli, aby przyspieszyć realizację projektów. Generują i obliczaj komponenty mechaniczne i automatycznie otrzymują listę komponentów, a także poznają proces tworzenia map 3D poprzez łatwy dostęp do danych GIS, przechowywanych w plikach, bazach danych lub usługach internetowych i integrowanie ich z planami AutoCAD za pomocą narzędzi map i GIS. Zajęcia te sprawiają, że  pasje uczniów pogłębiają się i wciąż rozwijają.