Szkolne Koło Wolontariatu w ZS NR 4 w Nadrożu ma zaplanowane  liczne akcje charytatywne, które mają na celu pomoc potrzebującym,  jak również pełnią funkcję wychowawczą. Uczą  młodzież wrażliwości i empatii wobec ludzi i zwierząt.

Wrzesień rozpoczęto akcją pod nazwą „Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu” , którą zorganizował wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej. Uczniowie ZS NR 4  wzięli w niej udział, zbierając w krótkim czasie kilkadziesiąt szczoteczek i past do zębów. 28 października br.  w szkole gościł przedstawiciel Fundacji  DKMS, którego misją było szerzenie idei dawstwa szpiku.  Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość zarejestrowania się jako potencjalni dawcy szpiku. Po raz kolejny społeczność szkolna przyłączyła się do akcji pomocy zwierzętom i prowadzi zbiórkę pieniędzy, karmy, przedmiotów niezbędnych na rzecz schroniska Reksio w Brodnicy.  W połowie grudnia zebrane pieniądze i artykuły zostaną przekazane zainteresowanym do użytku. Wciąż trwa  zbiórka nakrętek, która  jak się okazuje, jest bardzo pomocna. Obecnie zbierane są one dla dziecka, które czeka na kosztowną  operację nóg. Mamy nadzieję, że i my  przyczynimy się do poprawy zdrowia fizycznego chorego chłopca. Ponieważ wśród uczniów ZS NR4 w Nadrożu są liczni dawcy krwi od lat uczestniczymy w akcji Honorowego Krwiodawstwa.