Wiele zajęć w ramach kierunku uczniowie Zespołu Szkół NR 4 w Nadrożu, z racji umiejscowienia placówki, odbywają w pięknym parku krajobrazowym z pierwszej połowy XIX wieku, otaczającym placówkę, ale nie jest to jedyne miejsce ich nauki. 5 września uczniowie przygotowali wystrój stoiska promującego ZS 4 podczas Agry 2019, wykonali dziesiątki tematycznych kotylionów. W środę 18 września mimo wiatru i brzydkiej pogody próbowali swoich umiejętności w zagospodarowaniu skweru miejskiego w Rypinie. Dzięki uprzejmości Pana Michała Deręgowskiego – właściciela firmy Platan, 24 września bieżącego roku, uczniowie architektury krajobrazu mogli obejrzeć nowo założony ogród przy świetlicy w Sitnie. Znajduje się tu wiele obiektów małej architektury krajobrazu (ławki, leżaki, altana, grill, huśtawka), nasadzenia roślin i siłownia. Młodzież obserwowała również prace, które firma Platan wykonuje w parku w Kowalkach – wykopy i nasypy, przygotowanie terenu pod nasadzenia, ścieżki i obiekty małej architektury. Chętne osoby testowały znajdujące się w pobliżu urządzenia zabawowe dla dzieci – również obiekty małej architektury krajobrazu. Grupa technikum architektury krajobrazu była także w szkółce roślin ozdobnych w Niewierzu, gdzie rozpoznawała drzewa, krzewy i byliny. Uczniowie mają także ma swój mały wkład w powstawaniu parku w Kowalkach, gdzie pod okiem p. M. Deręgowskiego – właściciela firmy Platan zdobywali doświadczenie praktyczne, uczestnicząc w nasadzeniach drzew i zakładaniu trawnika.