W  szkołach rypińskich posiadających w swojej ofercie kształcenie  zawodowe dla których organem prowadzącym jest powiat rypińskich realizowana  jest  druga edycja projektu „Dobry zawód  – lepsza przyszłość”. Celem projektu jest podniesienie jakości i efektywności kształcenia zawodowego.

Uczniowie ZS 4 w Nadrożu w ramach projektu korzystają  już z oferty zajęć dodatkowych mających na celu podniesienie kompetencji zawodowych. W styczniu uczestniczyli w Dniu Otwartym Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w  Bydgoszczy zapoznając się z ofertą edukacyjną i uczestnicząc w warsztatach.

Uczniów architektury krajobrazu nie mogło zabraknąć na Międzynarodowych Targach  Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w Poznaniu, które należą do grupy wiodących imprez o tematyce ogrodniczej w Europie. Prócz zwiedzania bardzo różnorodnej i bogatej ekspozycji, uczniowie  spotkali się z gwiazdami wielkiego formatu w branży ogrodniczej a także uczestniczyli w ciekawych warsztatach.

Dla uczniów kształcących się w technikum architektury krajobrazu zaplanowano wyjazd na targi ogrodnicze Greendays w Nadarzynie, kurs florystyczny i kurs z obsługi programu Gardenphillia Designer .  W wakacje uczniowie odbędą staże zawodowe u lokalnych przedsiębiorców.

Uczniowie kształcący się w technikum pojazdów samochodowych będą uczestniczyli w targach motoryzacyjnych Warsaw Motor Show, zajęciach dodatkowych. Dla uczniów przewidziano również kurs spawacza MAG i staże zawodowe.

Ze wsparcia oferowanego w pojecie korzystają nauczyciele. Swoje kwalifikacje zawodowe podnoszą na studiach podyplomowych i kursach florystycznych.

Szkoła zyska doposażenie. Dla technikum architektury krajobrazu będzie to szklarnia ,a dla technikum pojazdów samochodowych program i aplikacja wspomagająca naukę o samochodach osobowych.