„Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana albo do ozdoby służąca, jest po to by była powszechnie użytkowana”
Joachim Lelewel

Biblioteka szkolna ZS 4 w Nadrożu jest biblioteką z wieloletnią tradycją. Księgozbiór liczy ok.  8  tys. książek. W swoich zbiorach posiadamy płyty CD, wideotekę , programy czasopisma.

Biblioteka szkolna gromadzi:

• Podręczniki do kształcenia ogólnego i zawodowego
  • Lektury
  • Słowniki, encyklopedie i leksykony,
  • Literaturę z zakresu nauk przyrodniczych
  • Literaturę piękną polską i obcą ze szczególnym uwzględnieniem literatury dla młodzieży
  • Literaturę popularno – naukową
  • Literaturę psychologiczną
  • Dokumenty szkolne

Biblioteka szkolna zajmuje dwa pomieszczenia:

– Internetowe Centrum Multimedialne – stanowiska komputerowe z dostępem do sieci, drukarka, urządzenie wielofunkcyjne, wypożyczalnia

– czytelnia ze stanowiskami do nauki, magazyn zbiorów

Zbiory biblioteczne gromadzone są zgodnie z potrzebami uczniów i nauczycieli. Uczniowie na miejscu mają możliwość drukowania niezbędnych materiałów informacyjnych, kserowania i skanowania dokumentów.

Bibliotekę szkolną obsługuje program MOL Net +. Zgromadzony księgozbiór jest na bieżąco komputeryzowany. Książki posiadają kody kreskowe. Książki  i materiały biblioteczne udostępniane  są za pośrednictwem czytnika kodów kreskowych.