• Kongres Zdrowia Kobiet

14.03.2024

W dniu 12 marca 2024 roku uczennice klas IV i V uczestniczyły w I Kongresie Zdrowia Kobiet Powiatu Rypińskiego, pod hasłem: „Jesteś w ciąży - ważną profilaktyka #dzieci nie chcą FAS” zorganizowanym przez Państwowy Inspektorat Sanitarny w Rypinie. Uczennice pozyskały specjalistyczną wiedzę w zakresie profilaktyki chorób zakaźnych kobiet ciężarnych w tym szczepień; prawidłowych zasad żywienia przyszłych mam; szkodliwości picia alkoholu przez kobiety w ciąży.

• Olimpiada Młodych Producentów Rolnych

14.03.2024

W dniu 26 lutego 2024 roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły brali udział w XLI finałach wojewódzkich Olimpiady Młodych Producentów Rolnych województwa kujawsko- pomorskiego w Przemystce. Byli to: Maciej Szwajkowski, Szymon Witkowski, Bartosz Małkiński, Kacper Gadomski, Przemysław Romanowski, Wiktor Jabłoński, Michał Gibczyński.

W kwalifikacjach rywalizowało 71 uczestników tj. młodzież szkół średnich oraz 11 młodych rolników. Etap pisemny wyłonił dziesiątkę finalistów, którzy rywalizowali odpowiadając przed komisją na pytania z różnych dziedzin rolnictwa. W śród nich Nasz Szymon Witkowski, uczeń klasy drugiej technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki który zdobył 8 miejsce.

Szymonowi oraz pozostałym uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Wyjazd do labolatorium

14.03.2024

Uczniowie klasy IV Technikum Inżynierii Środowiska byli z wizytą w Laboratorium MS Lab. Zapoznali się z metodami oraz urządzeniami do badania wody i ścieków. Mieli również okazję samodzielnie wykonać jedno z takich badań. Dziękujemy za udaną wizytę.

10.03.2024

W zwiazku z dniem 8 marca męska część Samorządu Szkolnego pozdrawia najserdeczniej piękniejszą połowę naszej szkoły. Życzymy wszystkim Paniom wiele pogody ducha, słoneczka i nieustającego uśmiechu na twarzy.

• Zajęcia praktyczne

10.03.2024

Zajęcia praktyczne w inżynierii środowiska i melioracji w klasie III ATB i IV ATB odbywały się na nowo otrzymanym materiale dydaktycznym jakim jest gra planszowa Agrilemma z gatunku serious game. Uczniowie mieli okazję prowadzić swoją własną farmę i wraz z tym w sposób praktyczny zrozumieć proces zarządzania wodą i składnikami odżywczymi w rolnictwie. Wraz z kolejnymi sezonami będą musieli stawić czoło wyzwaniom dnia codziennego rolników tj. zmiany klimatu, choroby roślin, czy regulacje prawne. Gra oferuje szereg rozwiązań jakie uczniowie będą mogli przetestować w swoich gospodarstwach aby ich działalność była zrównoważona, dochodowa jak również społeczna. Gra oparta jest na innowacyjnych technologiach i rozwiązaniach testowanych w projekcie WATERAGRI i otrzymana od Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

• Próbna matura

10.03.2024

W dniu 7.03. 2024r uczniowie klas piątych po raz kolejny przystąpili do próbnej matury z matematyki. Do egzaminu maturalnego zostało zaledwie 61 dni więc dokładamy wszelkich starań, żeby w maju uzyskać najlepsze wyniki.

10.03.2024

W tym tygodniu także klasa trzecia Technikum Inżynierii Środowiska miała lekcje teoretyczną z obsługi i budowy koparki.

• Targi Edu Offshore Wind w Gdańsku

06.03.2024

5 marca 2024 r. młodzież ZS CKR w Nadrożu z klasy IV ATB inżynierii środowiska i melioracji uczestniczyła w II edycji Targów Edu Offshore Wind w Gdańsku. Te jedyne w skali kraju wydarzenie przybliża młodzieży rozwojowy rynek pracy w zielonej energetyce odnawialnej w Polsce. Młodzież biorąca udział w drugiej edycji EDU OFFSHORE WIND zapoznała się ze 100 wystawców z innowacyjnej branży zielonej energetyki i ponad 8000 młodych ludzi odwiedzających targi. Zajęcia na żywo w postaci warsztatów odkryły potencjał morskiej energetyki wiatrowej i zdobyli wiedzę na temat ważnych spraw kształtujących przyszłość naszej planety. Wycieczkę zorganizował nauczyciel inżynierii środowiska i melioracji Tomasz Boniecki.

06.03.2024

Klasa trzecia Technikum Inżynierii Środowiska na zajęciach omawiała budowę i działanie przydomowej oczyszczalni ścieków.

06.03.2024

Na zajęciach uczniowie klasy czwartej Technikum Inżynierii Środowiska mieli okazję zapoznać się z budową i zasadą działania koparki. Niedługo część praktyczna.

Wtorek 19.03.2024

• Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu