Zespół Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu
ZS4 NADRÓŻ
LAUREAT KONKURSU:BEZPIECZNA SZKOŁA

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
INTERNAT

STATUT SZKOŁY

INTERNET ZA DARMO

GAZETKA SZKOLNA

ZS4 NA FACEBOOK'U

ZS4 NA YOUTUBE

» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 2
» Najnowszy użytkownik: martaaxd

Nie możesz się zalogować?
Jak nie czytają, jak czytają
Jak nie czytają jak czytają

10 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach by wspólnie czytać — każdy to, na co ma ochotę. Uczniowie zespołu Szkół nr 4 im Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu dołączyli się do niespotykanej dotąd ogólnopolskiej akcji, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.
Organizatorem akcji „Jak nie czytam jak czytam” był miesięcznik „Biblioteka w Szkole”.

Równo o godz. 10. przed budynkiem szkoły pojawiła się cała społeczność szkoły: uczniowie, nauczyciele, wychowawcy internatu ora uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Nadrożu, z nauczycielką języka polskiego Marzeną Drwencką. Akcję swoją osobą wsparł Dyrektor Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie, Marek Taczyński. Każdy z uczestników akcji czytał to, na co miał ochotę. Młodzież czytała książki popularnonaukowe, filozoficzne i oczywiście literaturę piękną: literatura dla młodzieży, horrory, literatura obyczajowa. Akcja bicia rekordu czytania w jednym czasie trwała 60 minut. Imprezę urozmaicały plakaty promujące książki i bibliotekę szkolną oraz przygotowane na tą okoliczność naklejki z hasłem akcji.

Celem akcji było przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. „Przez współuczestniczenie w tek akcji chcieliśmy pokazać, że młodzież czyta, co więcej czytanie książek staje się modne. Dla wielu uczniów naszej Szkoły biblioteka jest miejscem odwiedzanym codzienne. Tu rozmawiamy o nowościach czytelniczych, wymieniamy poglądy na temat książek przeczytanych, dyskutujemy, prowadzimy polemiki. Już wkrótce biblioteka szkolna znacznie wzbogaci swój księgozbiór. Otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup książek z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wraz z członkami koła czytelniczego „Mol” i społecznością szkoły stworzyliśmy listę książek, które należy zakupić. Lista ta zawiera sugestie młodzieży – tytuły książek które zostaną do biblioteki nabyte. ”

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?