Zespół Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu
ZS4 NADRÓŻ
LAUREAT KONKURSU:BEZPIECZNA SZKOŁA

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
INTERNAT

STATUT SZKOŁY

INTERNET ZA DARMO

GAZETKA SZKOLNA

ZS4 NA FACEBOOK'U

ZS4 NA YOUTUBE

» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 2
» Najnowszy użytkownik: martaaxd

Nie możesz się zalogować?
Szanowni Absolwenci!!!!

STUDNIÓWKA 2016
Miło szaleć, kiedy czas po temu.

Studniówka i egzamin maturalny to najważniejsze wydarzenia w życiu uczniów klas kończących szkołę. Wspomnienia tego dorosłego balu na zawsze zostają w pamięci. Dlatego też uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół nr 4 w Nadrożu przyłożyli to tego wydarzenia duża uwagę i nadali uroczystości szczególną oprawę. Sala gimnastyczna została udekorowana, rozpoczęły się próby poloneza i strojenie stolików. O godzinie 1900 8 lutego 2016 r. przedstawiciele klas maturalnych Klaudia Zdunowska i Łukasz Watkowski przywitali przybyłych gości: Przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Cegłowskiego z małżonką, starostę rypińskiego Zbigniewa Zgórzyńskiego, członka zarządu powiatu Danutę Turaj oraz proboszcza parafii Żałe ks. Grzegorza Mazurkiewicza a także Dyrektora Zespołu Szkół nr 4 Jerzego Misiaka. Prowadzący przywitali również grono pedagogiczne, wychowawców klas oraz rodziców dziękując za zdobytą wiedzę i umiejętności, trud wychowania i pomoc w zorganizowaniu balu. Oficjalnie bal studniówkowy otworzył Dyrektor Jerzy Misiak, który po przemówieniu wygłosił tradycyjną formułę Poloneza czas zacząć. Rozpoczął się bal – do tańca zostali porwani uczniowie i nauczyciele. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Exit. W czasie trwania zabawy młodzież przygotowała specjalne podziękowania swoim wychowawcom. Goście zostali poczęstowani pieczonym prosiakiem tortem. Zabawa trwała do rana.

Marta Bednarczuk

Wampiriada
Uczniowie ZS 4 w Nadrożu honorowymi dawcami krwi

W Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa. Głównym celem przedsięwzięcia jest zebranie jak największej ilości krwi, niezbędnej do ratowania życia. Każda kropla krwi jest ważna, w akcji wzięło udział 21 osób oddając 9,450 ml krwi.
Akcję przeprowadziło regionalne Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Bydgoszczy – terenowy oddział w Brodnicy. W szkole akcję koordynowała Justyna Bechcińska – opiekun Szkolnego Koła PCK.

VII koncert chóru szkolnego i solistów

Na skrzydłach roztańczonych marzeń

Pełni talentu uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół nr 4 w Nadrożu zaprezentowali swoje umiejętności podczas siódmego koncertu „Na skrzydłach roztańczonych marzeń”. O popularności imprezy w środowisku lokalnym świadczy zapełniona po brzegi gośćmi sala gimnastyczna szkoły.

W pierwszej części koncertu zaprezentowano utwory o charakterze refleksyjnym i romantycznym. Chór wykonał m.in. utwór „Wszystko ma swój czas” z repertuaru „Perfectu” i „Na skrzydłach roztańczonych marzeń” Piotra Rubika. W pierwszej części wysłuchano interpretacji utworów : „Nieuchwytna” w wykonaniu Michała Wiśniewskiego, „Dobranoc ,panowie” Joanny Rucińskiej, „Najlepsze dziś wypełni się” Mateusza Wiśniewskiego i „Wybieram cię” Joanny Koryckiej. Podczas przerwy goście udali się do stołówki szkolnej gdzie przy filiżance kawy odbyły się spotkania towarzyskie. W drugiej części koncertu publiczność wysłuchała piosenek świątecznych i kolęd. Panująca na sali atmosfera zachęcała do wspólnego śpiewania.

Opiekę nad szkolnym chórem sprawuje Jolanta Tofil – Dykowska, słowo mówione przygotowała Milena Sobocińska – Krupska, scenografię opracował zespół nauczycieli przedmiotów zawodowych pod kierunkiem kierownika kształcenia praktycznego Jerzego Kosobuckiego.

Występujących na szkolnej scenie solistów jak i chórzystów wyróżniał profesjonalizm i zaangażowanie. Znane piosenki wykonywane przez młodych artystów nabrały zupełnie nowego wymiaru. Klimat i atmosfera Zespołu Szkół nr 4 w Nadrożu przyczyniają się do stałej obecności absolwentów podczas imprez organizowanych dla środowiska.

Marta Bednarczuk, Marzena Drwencka

Nowe umiejętności budowlanki

Uczniowie drugiej klasy technikum Budowlanego Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu w ramach zajęć dodatkowych nabywali nowych umiejętności. Zadanie polegało na odnowieniu warstw wykończeniowych w jednej z klas w ZS nr 4. Prace objęły zeszlifowanie starej warstwy, przygotowanie podłoża, położenie nowej warstwy gładzi oraz tzw. zacieranie. Warto dodać, że oprócz podstawowych ręcznych narzędzi charakterystycznych dla tego typu robót, wykorzystano elektronarzędzia zakupione ze środków Unii Europejskiej t.j. mieszadło i szlifierkę do bezpyłowego szlifowania powierzchni.

Radosław Wiśniewski

Pokazy TPI

W Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu odbyły się pokazy czołowego dostawcy sprzętu pomiarowego w Polsce firmy TPI z Warszawy.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie technikum geodezyjnego, budowlanego oraz architektury krajobrazu. Na początek przedstawiciele firmy poprowadzili wykład dotyczący tematów tachimetrii, fotogrametrii, skaningu laserowego i niwelacji laserowej. Wykładom towarzyszyło hasło „nowoczesność i niezależność”. Drugim i ostatnim etapem pokazu była część praktyczna. Teoria wykładowa znalazła zastosowanie w praktyce. Technikum geodezyjne i architektury krajobrazu ćwiczyło pracę w terenie z profesjonalnym tachimetrem - total station firmy Topcon. Natomiast przyszli technicy budownictwa testowali najlepszej jakości niwelatory laserowe. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że przyszłość należy do nowych technologii i oczywiście do nich samych.
Radosław Wiśniewski