Spółdzielnia Uczniowska „Czwórka”

Uczniowie wraz z opiekunem prowadzą swoją własną działalność. W ten sposób uczą się przedsiębiorczości, księgowości oraz zarządzania. W ramach spółdzielni w szkole działa sklepik szkolny „All 4 You”, w którym pracują członkowie „Czwórki”. Dzięki tej inicjatywie uczniowie mogą codziennie zaopatrzyć się w niezbędne artykuły szkolne, napoje i żywność. Spółdzielnia współpracuje ze stołówką szkolną. W ten sposób uczniowie mogą codziennie kupować pyszne, domowe kanapki przygotowywane przez panie kucharki. Rozwój innowacji jest możliwy dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej w Krakowie oraz szkoleniom, w których uczestniczy opiekun spółdzielni. Uczniowie już po roku pracy, cieszą się wynikami finansowymi swojej działalność, które uchwałą zarządu zostaną wykorzystane na atrakcyjną wycieczkę.

Ze względu na panującą w dalszym ciągu pandemię, działalność sklepiku jest w dalszym ciągu zawieszona do odwołania. Sklepik jest główną częścią Spółdzielni, która zrzesza 10 udziałowców. W kwietniu br. przewidziane są zmiany kadrowe spowodowane odejściem klasy maturalnej.