„Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana, albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana” – J. Lelewel.

Księgozbiór składa się z:

• lektur,
  • beletrystyki,
  • literatury popularno-naukowej,
  • literatury pedagogicznej i psychologicznej,
  • podręczników.
  • mediateki
    Czytelnia zawiera bogate zbiory literackie, encyklopedie, słowniki i leksykony. Prenumerujemy następujące tytuły czasopism Cogito, Wychowawca, Gardeners’ World Edycja Polska, profi – Profesjonalna Technika Rolnicza, Murator, Czas na wnętrze, Weterynaria w terenie.

Biblioteka jest w pełni skomputeryzowana. Rezerwacji książek, prolongaty można dokonać pod adresem: https://m023628.molnet.mol.pl/  – logowanie jak do dziennika elektronicznego

Biblioteka przechowuje ponadto dokumenty regulujące pracę szkoły i gromadzi materiały pomocne maturzystom i zdającym egzaminy zawodowe :

• informatory maturalne,
  • przykładowe testy i arkusze egzaminacyjne,
  • informatory wyższych uczelni,
  • literaturę branżową

Internetowe Centrum Multimedialne:

– 13 stanowisk komputerowych z dostępem do internetu,

– drukarka do dyspozycji uczniów,

– urządzenie wielofunkcyjne ,

– telewizor .